17.3.2015 Únik plynu Jiříkov

18.03.2015 13:20

Jednotka byla poslána Kopisem na únik plynu. Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o přetržené plynové potrubí ( středotlak ). Místo bylo uzavřeno páskou. Okamžitě byla zahájena evakuace z domů ulice Rumburská 204, 6 osob, z toho jedna osoba musela být vynesena z domu do bezpečné vzdálenosti. Tato osoba byla nechodící, proto byla vynesena na židli. Rumburská 205, v tomto domě nikdo nebyl. Rumburská 206, 3 osoby, které odešly též na bezpečné místo, které bylo určeno hasičema. Rumburská 646, 8 osob bylo evakuováno. Dva členové naší jednotky byli posláni do mateřské školky, která se nachází nedaleko, aby zjistily, zda zde kanalizací neuniká plyn. Zde nebyl zjištěn žádný únik plynu. Jako další byl evakuován dům na Hradecké ulici 519, tam byly evakuovány 3 osoby. Po příjezdu plynařů, kteří uzavřeli unikající plyn z potrubí byl zásah ukončen a jednotka se vrátila zpět na základnu.