19.7.2014 Požár domu Jiříkov

23.07.2014 06:52

Jednotka byla vyslána KOPISEM na požár rodinného domu v Jiříkově. Již z dálky byl vidět hustý černý kouř stoupající z domu. Při příjezdu na místo události bylo vidět , jak z domu šlehají plameny cca. 4-5 metrů. Z další části domu šel hustý kouř a z oken půdního prostoru problikávaly plamínky a létaly jiskry. Jelikož se jednalo o dřevěný dům, požár se rychle rozšiřoval. Proto byl okamžitě proveden průzkum v dýchací technice, aby se zjistilo, zda se v domě nevyskytují žádné osoby. Průzkumem bylo zjištěno, že se všechny osoby již nacházejí mimo objekt a dále že požárem bylo zasaženo i schodiště a půdní prostor.Dále se rozšířil i do zadní přístavby domu.Okamžitě byl vypnut el. proud v domě jak na chodbě tak na domě. Poté bylo nasazeno dopravní vedení a 3 proudy C, jeden do půdního prostoru, druhý do prvního podlaží a třetí proud hasil z levé strany střechu. Poté na místo dojížděly další jednotky, které ihned nasadily další 2 proudy C. Voda byla tlačena do domu z vozu CAS24 a doplňován z vozu CAS32. Po několika minutách se vůz CAS32 poškodil ( vodní čerpadlo ) proto se vozidlo vrátilo zpět na základnu a bylo dáno mimo provoz. Toto vozidlo bylo nahrazeno vozidlem CAS32 - SDH Rumburk.Na proudech v domě museli zasahovat hasiči s dýchací technikou pro velké zakouření. Do levé části domu k rozebírání a hašení konstrukce byl nasazen žebřík AZ30 z Rumburka a do pravé části plošina SDH Jiříkov, též k hašení arozebírání konstrukce. Proud C, který byl v prvním podlaží byl natažen též do půdního prostoru a členové, kteří již v půdním prostoru zasahovaly byly vystřídáni jednotkou SDH Rumburk a HZS Šluknov. Následně byl požár lokalizován.Vzhledem k vysokým venkovním teplotám bylo zasahujícím hasičům na místo události dopraveno dostatek pitné balené vody k občerstvení. Pak jednotky dohašovaly a rozebíraly konstrukci. SDH Šluknov přijelo na místo události, kde jim bylo zděleno velitelem zásahu,aby vytvořily čerpačku na doplňování vody do vozidel.K dovážení vody byly určeny 2 vozidla ze Šluknova. Dále se na místo dostavily energetické závody a vypnuly proud na sloupu. Na místě zasahovaly i jednotky z Rumburka a Šluknova.Přítomna byla také Rychlá záchranná služba. Vzhledem k tomu, že rodinný dům nemohl být předán majiteli, hlídala místo události policie ČR.