18.6. 2015 Únik nebezpečných látek Jiříkov

19.06.2015 21:05

Jednotka byla vyslána Kopisem na havárii plynu, která vznikla při výkopových pracích na vozovce. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o přetrženou plynovou hadici středního tlaku o průměru 5 cm. Z této hadice unikal plyn do okolí, proto byla v okolí okamžitě provedena evakuace osob. Jednalo se o 20 seniorů a 8 mladších osob. Všechny osoby musely opustit budovy a přesunout se na místo určené velitelem zásahu. Poté byly s tohoto místa odváženy do zasedací místnosti na městský úřad, kde jim bylo poskytnuto občerstvení. Lidé byli převáženi hasičskou dodávkou z Rumburka. Toto místo bylo kompletně zajištěno, byly nataženy zabezpečovací proudy C. Dále byl zajištěn odklon dopravy za pomoci policie ČR a obecní policie. Tyto dva proudy byly zabezpečeny dvěma členy místní jednotky hasičů. Na místo se dostavila jednotka HZS Šluknov, které bylo předáno velení. Po dohodě s velitelem zásahu jsme toto místo zajišťovali a čekali na plynaře. Ty po příjezdu uzavřeli unikající plyn a opravili přívod plynu. Po ukončení opravy bylo povoláno vozidlo Rumburských hasičů k převozu obyvatel zpět domů. Poté byl zásah ukončen a jednotka se vrátila zpět na základnu.